Školka

V každém případě je dobré svého prcka na školku připravit. Mluvte s ním o tom, že zanedlouho půjde mezi jiné děti, že se tam budou spolu hrát, kreslit, hodně se naučí a že vždy pro něj pak přijdete. Pokud máte ve svém městě či obci mateřské centrum, návštěvy v něm mohou být dobrou přípravou dítěte na školku. V některých případech bývají mateřské školky přeplněné a rodiče jsou rádi, pokud se vůbec podaří jejich dítě do nějaké školky zapsat. Nejednou si však možná i vybírat z několika školek tu pravou. Pokud máte možnost výběru mezi několika školkami, zajímejte se o následující věci.

Je mateřská školka v dobré lokalitě? Nejlepší je, pokud se nachází co nejblíže bydlišti a v blízkosti by neměly být žádné továrny nebo jiný objekt znečišťující ovzduší či produkující hluk. Lepší je také umístění dále od rušné silnice. Podívejte se, jak je školka vybavena a zda na vás působí dobrým dojmem.

Jaké různé aktivity nabízí mateřská školka – ať už všelijaké kroužky nebo výuku cizího jazyka, plavecký kurz, návštěvy divadla a podobně. Přeptejte se na to, co všechno která školka nabízí a kolik vás to bude stát (ne všechno je zahrnuto v základním poplatku).

Při výběru můžete využít i zkušenosti jiných maminek. Zeptejte se, jaké mají s níž školkou zkušenosti, kde je nejlepší personál, kvalitní služby a podobně.

Rozdíly jsou i v tom, jak v jednotlivých školkách přistupují k výchově a jaké výchovné prostředky používají. I to by vás při výběru školky mělo zajímat.

Školka přináší různé výhody – samozřejmě pro rodiče je to možnost pracovat, přičemž o dítě je postaráno. Malý školkař se zase mnoho nového naučí, najde si nové kamarády, naučí se dělit se o hračky, naučí se zodpovědnosti a větší samostatnosti.