Nejkrásnější svatební šaty

Letošní nevěsty se už zvrtla v kolotoči vybavovačiek. Těhotenské svatební šaty jsou jednou z nejdůležitějších položek svatebního seznamu a pokud vám ještě doma nevisí, poradíme. Podívali jsme se na úřadující trendy roku 2014, ale nakoukli jsme i dopředu. Co nás padne příští jaro?

Trendy roku 2014
Aktuální svatební sezóna je rozjetá. Ještě před květnem, měsícem lásky, se roztáčí kolotoč oddávání a veselí, který trvá až do začátku léta. Druhé kolo pokračuje s koncem vysokých teplot a protíná léto s podzimem. Datum již ponecháme na vás, my se podíváme na největší trendy svatebních šatů.

V tomto roce se ve velkém prosadili zkrácené svatební šaty. Retro nádechem působí odhalené kotníky a sukně v délce ¾, ještě kratší modely jsou určeny spíše na letní svatby. Mnohé nevěsty nechtějí princeznovské klasiku a trh těhotenských svatebních šatů se tomu přizpůsobil. Šaty po kolena se dělají z splývavých látek, ale i těch, které vženou objem do boků. Šifónové sukénky jsou jedním z nejžhavějších trendů.

Při výběru těhotenských svatebních šatů se ženy nejčastěji zaměřují na sukni. Může být objemná i uzounká, ale k této dilematu se přidává ještě jedna. Zdůraznit záda nebo ne? Jelikož nevěsta je k hostům poměrně dlouhý čas otočena zády, tato část šatů dostává svůj vlastní prostor. Letí průhledné, krajkové i zdobené hřbety, které jsou žádaným detailům.
Na podzim tohoto roku je předznamenáním zajímavý svatební trend – kratší top a objemná sukně . Nevěsty mírně odhalí bříško a rozhodně nezapadnou do davu klasických šatů.

Svatebnímu roce 2014 dominují i nápadné aplikace na šatech, které vyčnívají. Jednou z nich je peplum, malá sukýnka na pásu, dále jsou to textilní květiny, vázání, mašle i zdvojené sukně. Nápadů, které nabízejí hry s látkami, je množství, stačí si jen vybrat.

Těhotenské svatební šaty

Těhotenské svatební šaty

Trendy roku 2015
I v roce 2015 bude svatba jednou z největších událostí a móda se tomu patřičně přizpůsobuje. Nabízí nové a nové nápady, přičemž některé si ponechává i z minulých sezón. Detailem, který slaví úspěch rok co rok, je krajka – na zádech i na rukávech. Tento druh látky podtrhuje romantiku, která je s nevěstami spjata, a tak nemůže chybět.

Výrazným prvkem příštího roku budou třpytivé zdobení . Pro náročnější nevěsty to budou perly a jimi vyšívané korzety, na běžnější svatby to mohou být flitry, kamínky nebo látky prošívané lesklými nitkami. Detaily odrážející světlo udělají ze svatby roku 2015 nepřehlédnutelnou událost.

Prvkem, který nabízí svět svatebních šatů, budou i odhalená ramena . Padlé ramínka a efektní detaily podtrhnou glamour nádech, přičemž s tímto trendem souvisí i různorodost v nabídce boleriek, štol a doplňků na zakrytí ramen . Rok 2014 přišel s prodlouženými „plášti“, následující sezóna sáhne po něčem kratším a více nadýchaná.