Jaký vybrat kočárek?

Jaký vybrat kočárek, když se mi má narodit letní či naopak zimní miminko?

Volba je v podstatě shodná. Kočárky Tako, které se prodávávají, jsou určené dětem od narození do dvou a půl až tří let. Jsou to dnes velmi oblíbené kombinace, kdy se na podvozku mění vaničky a sedačky. Nánožník a další doplňky bude maminka potřebovat při letním i zimním miminku. Dítě, které se narodí kolem Vánoc, má v letních měsících výhodu, že už bude větší. Pěkně zaplní vaničku a bude mít pocit bezpečí. U letních miminek uvažujte o větší vaničce.

Jaké by mělo být lůžko ve vaničce? Z jakého materiálu?

Celá vanička by měla být dostatečně prostorná a zároveň pevná, aby dítě chránila. Rovněž dno. Kvalitní a pevné, aby se stalo oporou pro páteř miminka. Určitě tedy pro novorozence nekupujte sporťáky, ale skutečně kvalitní podvozek s hlubokou vaničkou. Uvědomme si, že miminko v prvních měsících stráví spánkem většinu života. Spodek lůžka volíme rozhodně z tvrdého materiálu, následovat by měla termoizolace a kvalitní matrace.

Některé vaničky umožňují zavírat či otevírat větrací kanálky, které jsou součástí termoizolační vrstvy – v létě vaničku větrají, v zimě se uzavřou a dítě chrání před zimou. Existují i ​​matrace, které mají „dýchací kanálky“ na místě, kde má miminko hlavičku. Kdyby se samovolně přetočilo nebo přitisklo nosíkem k matraci, bude mít přísun vzduchu a nemůže se zadusit.

Pro dříve narozené nebo nějak oslabené děti se kočárky s pevnou vaničkou mohou pro větší bezpečí vybavit monitorem dechu, který se vkládá mezi matraci a dno vaničky.

Nejbezpečnějšími kočárky jsou kočárky Tako, které volí většina maminek, když si pořizují kočárek.

kočárek

kočárek