Džíny, které jsme si zamilovali

Kde bylo tam bylo, objevily se ve světě džíny. O tom, jakou popularitu získali, se netřeba ani bavit, vždyť z pracovního kousku oděvu byl rychle ten módní. Na své si přišli muži i ženy, přičemž trendy se neustále obměňují. Alespoň zčásti.

Bootcut džíny
Pokud bychom se podívali do historie, uvidíme výrazný boom tzv.. bootcut džín v 40-tých a 50-tých letech. Přišel s nimi Hollywood a kalhoty s mírným rozšířením pod kolenem se hodily hlavně kovbojem a lidem nosící nízké kozačky. Tento střih zažil obrovský comeback koncem 80. av 90. letech i mezi běžnou veřejností a vidět jsme je mohli téměř všude a na každém.

Džíny, které jsme si zamilovali

Džíny, které jsme si zamilovali

Skinny kalhoty
Bootcut džíny poměrně rychle ze stupínku nejžádanějších džínů vytlačili skinny – kalhoty tak úzké, že se pod ně už nic nevejde. Tento střih zaznamenal nástup v 80-tých letech, ale ve velkém zaútočil s příchodem 21. století. Přehouply jsme se do něj v úzkých kalhotách a nosíme je až dosud. Nejen my ženy, ale i mnozí muži.

Nejtrendovější Boyfriend
A jak je to dnes? Bootcut nosíme stále, i skinny, ale žebříček popularity má ještě jednoho favorita. Jsou jím boyfriend džíny, které se nám tisknou do úsměvu již několikátou sezónu po sobě a stále jsou populární. Jsou mírně rozšířené, padlé na boky a dole ovinuty. Na ležérní příležitosti jsou jako stvořené, ale sedí také k lodičkám a saku. Novodobý džínový trend je na světě a my jsme zvědavé, co přijde dál.