Doporučení pro nevěsty napodruhé

Doporučení pro nevěsty napodruhé

Pokud jste se rozhodli, že řeknete své „ano“ ještě jednou a úspěšně se přenesete přes rozpačité reakce okolí a příbuzných, je čas na svatební přípravy, vždyť nikde není napsáno, že na radost ze vztahu mají právo jen ti, kterým to vyšlo na poprvé s láskou ze střední školy.
Pracujte na vědomé změně svého postoje. Nahlas si opakujte větu: „jsem zasnoubená a mám právo být šťastná“ a rozhodně zapomeňte na „vždyť je to druhá svatba, tak proč kolem toho dělat takový rozruch?“ Rozhodnutí pro společný život rozhodně stojí za pořádnou oslavu se vším, co k tomu patří.

Nenechte se omezovat. Ať říká kdo chce, co chce, máte právo na závoj, kytici i bílou barvu svatebních šatů, první tanec s novým manželem pokud obřadu Vás klidně může doprovázet Váš otec. Neexistují žádná omezení ani v případě, že se sama rozhodnete vyměnit svatební šaty za slušivý svatební ženský oblek nebo kostým a závoj vynecháte, protože si to sama budete přát.

Nebraňte se změně. Pokud si potrpíte na tradice, nikdo Vám nemůže zabránit, aby to i tentokrát nebylo jinak. Ani malá změna nikdy nezaškodí například v typu či místě svatebního obřadu. Pokud byla Vaše první svatba „na útěku“ či jen v úzkém kruhu rodičů, je čas trochu to osvěžit.

Nečekejte svatební dary. Štědrost obecně nepatří mezi silné lidské stránky a dvojnásob to platí při opakované svatbě. To nemusí znamenat, že nedostanete žádné svatební dary, ledaže jejich pravděpodobně bude méně zejména od hostů, kteří se zúčastnili Vaší první svatby.

Nezapomínejte na děti. Jednou z nejkrásnějších věcí na nové svatbě jsou děti. Pokud jste Vy nebo Váš budoucí manžel už začali budovat rodinu, mohli byste se pokusit je zapojit do svatebního obřadu. Budete koneckonců jedna rodina a je dobré pokud to dáte najevo před přítomnými svatebními hosty.

Osvojte si „selektivní hluchotu“. Mnoho pečlivých známých či přátel Vám zajisté s dobrým úmyslem bude říkat, že jste na odhazování kytice příliš stará nebo, že se nehodí, abyste si ke svatebnímu obřadu vzali tradiční svatební šaty. V mnohém budou mít možná pravdu, ale v konečném důsledku jste to Vy, kdo má při rozhodování o svém životě poslední slovo.

Bavte se. Vždyť svatba je o zábavě. Bez ohledu na pořadí a peníze, když se dva lidé rozhodnou žít pod jednou střechou, je to důvod k oslavě. Ať to vidí celý svět, že jste zamilovaná. Vždyť všichni si zasloužíme být šťastní.

Svatba

Svatba